Thurø Sejlklub

Tilmeldte både, aftenkapsejlads 2019

Bådtype
Bådnavn
Sejlnummer
Fører/ejer
Sejlklub
Sin Rise
Liberte'
D333
Bent Andersen
TSK
Star
Beauty & Beast
DEN 8066
Jan Pedersen
TBL
Star
Tina
DEN 7694
Erik Otterstad
TBL
Star
Mon Joujou
8010
Per Madsen
Troense Både Lag
L23
KUK
D194
Mai Risager
Thurø
Grand Soleil 43
FREYR
DEN-37
Mads Sckerl
TBL
STAR
Malou
DEN 8296
Flemming Sørensen
Troense Bådelaug
Arcona 400
Runa
DEN 87
Peter Christian Pedersen
TSK
Matcher 37
Madness
Den 3
Anders Mortensen og Dorte O. Jensen
TSK
Safir
Bedre Sent End Aldrig
D 176
Roger Eskild Jarlgaard
Thurø
Jeanneau SO 35
AquaVita
DEN 590
Kim Rasmussen
Svendborg Amatør Sejlklub
GUY 33
Silden
DEN 7934
Per Damkier
SVA
Int 806
Kong Kubine
DEN 342
Bjarne Nielsen
TSK
Trimaran
Flexodus
D71m
Peter hübner
Tsk
Luffe 37
SICO
DEN 137
Søren Olsen
Troense Bådlaug
Trimaran
Kanoni
Den 409
John Runge
Tsk
Nordisk folkebåd
Swallow
633
Michael guldmann
Thurø sejlklub
J70
Thurø Sejlklub
Rød
Jørgen Holme
Thurø Sejlklub
J70
Thurø Sejlklub
Grøn
Hanne Teglhøj
Thurø Sejlklub
J70
Thurø Sejlklub
Lyserød
Henrik Buchwald
Thurø Sejlklub
J70
Thurø Sejlklub
Blå
Jan Olrik
Thurø Sejlklub
J70
Thurø Sejlklub
Gul
Bjerne Sørensen
Thurø Sejlklub
Black Marlin
Black Marlin
DEN 1
Jan Andersen
Ballen Sejlklub
X-342
Alba X
15
Stig Storm
Troense
Granada 27
Thilde
215
Ole Jensen
Thurø
Bianca 320
Tøsingén
320
John Christensen
Vindeby
Dragonfly 920
Thor
92030
Lars Præst
TSK
Bavaria 36/3
Penelope
-
Flemming Ulvedal Larsen
-
Int. 806
Josephine
DEN 301
Steen Egedesø
TSK
Arcona 410
Miss Arcona
DEN 6
Lars Bang-Nielsen
SSS
Impala 27
Andrea
Den 3
Mogens Axelsen
Thurø Sejlklub
HAKU 43
Hakusgu
DEN 2
Hans Kuld
Svendborg Amatør Sejlklub
Nordisk folkebåd
Potemkin
DEN 494
Jesper Worm Larsen
SvA
Albin Express
Explorer
115
Søren Juel
Ballen Sejlklub
Nordisk Folkebåd
Maria
F DEN 1048
Lars Bræstrup
Svendborg Amatør Sejlklub
Comfortina 35
Valcava
6251
Susanne og Ove Eskildsen
SVA
Hanse 301 - One off
Fru Jørgensen
4655
Mette Heide-Jørgensen
TBL
Int.806
Michelle
306
Steen Andersen
TSK
Spækhugger
Kitofa
147
Kim Isager
Thurø sejlklub
Molich X Meter
Frigg
Den 19
Jess og Carsten
Sv A S
Comet 33
Chilli
1091
Michael Pedersen
Vindeby
Safir 10 meter
Fru Ullerlund
D169
Bent Ullerlund
Svendborg Amatør Sejlklub
Hanse 385
Madicken
D 20
Lars Richter Jørgensen
Thurø
Impala 27
Funky Fish
D 45
Philip Cossen
TSK
Int. 806
Tumle
DEN 385
Anette Hoff
Thurø Sejlklub
Dehler Optima 106
Flora
DEN 3631
Lars Løvschall
TSK