Aftensejlads 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thurø Sejlklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aftenkapsejlads 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17/8 - 1 Løb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00 |
Deltagernr |
Start |
Løb |
Bådtype |
Sejlnr |
Bådnavn |
Skipper |
Klub |
Lys/Texel |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Placering |
Points |
1 |
1 |
1 |
Nordisk Folkebåd |
1048 |
Maria |
Lars Bræstrup |
SVA |
1.13 |
20:56:55 |
01:56:55 |
02:12:07 |
1 |
1 |
3 |
1 |
1 |
Nordisk Folkebåd |
494 |
Potemkim |
Jesper Worm Larsen |
SVA |
1.13 |
|
DNC |
|
2 |
4 |
2 |
1 |
1 |
Nordisk Folkebåd |
633 |
Swallow |
Michael Guldmann |
TSK |
1.13 |
|
DNC |
|
2 |
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17/8 - 2 Løb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00 |
Deltagernr |
Start |
Løb |
Bådtype |
Sejlnr |
Bådnavn |
Skipper |
Klub |
Lys/Texel |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Placering |
Points |
10 |
1 |
2 |
Impala 27 |
3 |
Andrea |
Mogens Axelsen |
TSK |
1.25 |
20:44:59 |
01:44:59 |
02:11:14 |
1 |
1 |
19 |
1 |
2 |
Knarr |
O 114 |
Solveig |
Claus Juul Nielsen |
SSS |
1.22 |
20:50:26 |
01:50:26 |
02:14:44 |
2 |
2 |
14 |
1 |
2 |
Bavaria 36/3 |
|
Penelope |
Flemming Ulvedal Larsen |
Chrm. |
1.19 |
20:54:32 |
01:54:32 |
02:16:18 |
3 |
3 |
13 |
1 |
2 |
Granada 27 |
215 |
Thilde |
Ole Jensen |
TSK |
1.23 |
20:50:49 |
01:50:49 |
02:16:18 |
3 |
3 |
20 |
1 |
2 |
Knarr |
D-7 |
Sept |
Hans Emil Petersen |
SVA |
1.22 |
20:52:29 |
01:52:29 |
02:17:14 |
5 |
5 |
12 |
1 |
2 |
Spækhugger |
147 |
Kitofa |
Kim Isager |
TSK |
1.25 |
20:49:49 |
01:49:49 |
02:17:16 |
6 |
6 |
17 |
1 |
2 |
L23 |
|
Johanne |
Tobias Skov |
TSK |
1.18 |
|
DNC |
|
7 |
9 |
16 |
1 |
2 |
H-båd |
389 |
Hejren |
Jan Bo Jørgensen |
SVA |
1.18 |
|
DNC |
|
7 |
9 |
18 |
1 |
2 |
L23 |
217 |
Lille Splint |
Lars Richter Jørgensen |
TSK |
1.18 |
|
DNC |
|
7 |
9 |
11 |
1 |
2 |
Drabant 30 |
13 |
Rikke |
Frede Jensen |
SVA |
1.21 |
|
DNC |
|
7 |
9 |
15 |
1 |
2 |
Dehler 28S |
196 |
Linnea |
Stefan Bräuner |
TSK |
1.15 |
|
DNC |
|
7 |
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17/8 - 3 Løb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:05:00 |
Deltagernr |
Start |
Løb |
Bådtype |
Sejlnr |
Bådnavn |
Skipper |
Klub |
Lys/Texel |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Placering |
Points |
30 |
2 |
3 |
J70 |
BLÅT |
Thurø Sejlklub |
Jan Olrik |
TSK |
1.33 |
20:41:02 |
01:36:02 |
02:07:43 |
1 |
1 |
33 |
2 |
3 |
J70 |
LYSERØDT |
Thurø Sejlklub |
Henrik Buchwald |
TSK |
1.33 |
20:45:48 |
01:40:48 |
02:14:04 |
2 |
2 |
34 |
2 |
3 |
J70 |
RØDT |
Thurø Sejlklub |
Jørgen Holme |
TSK |
1.33 |
20:49:17 |
01:44:17 |
02:18:42 |
3 |
3 |
32 |
2 |
3 |
J70 |
GULT |
Thurø Sejlklub |
Bjerne Sørensen |
TSK |
1.33 |
|
DNC |
|
4 |
6 |
31 |
2 |
3 |
J70 |
GRØNT |
Thurø Sejlklub |
Hanne Teglhøj |
TSK |
1.33 |
|
DNC |
|
4 |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17/8 - 4 Løb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:05:00 |
Deltagernr |
Start |
Løb |
Bådtype |
Sejlnr |
Bådnavn |
Skipper |
Klub |
Lys/Texel |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Placering |
Points |
43 |
2 |
4 |
Int 806 |
385 |
Tumle |
Anette Hoff |
TSK |
1.28 |
20:43:34 |
01:38:34 |
02:06:10 |
1 |
1 |
41 |
2 |
4 |
Int 806 |
129 |
Joanna |
Jesper Fløe Nielsen |
TSK |
1.28 |
20:49:42 |
01:44:42 |
02:14:01 |
2 |
2 |
40 |
2 |
4 |
Int 806 |
301 |
Josephine |
Steen Egedsø |
TSK |
1.28 |
20:49:56 |
01:44:56 |
02:14:19 |
3 |
3 |
42 |
2 |
4 |
Int 806 |
342 |
Kong Kubine |
Lars Knoblauch/Bjarne Nielsen |
TSK |
1.28 |
|
DNC |
|
4 |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17/8 - 5 Løb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00 |
Deltagernr |
Start |
Løb |
Bådtype |
Sejlnr |
Bådnavn |
Skipper |
Klub |
Lys/Texel |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Placering |
Points |
55 |
3 |
5 |
Dufour 34 |
37503 |
Cirkeline |
Robert Hansen |
TBL |
1.28 |
20:49:48 |
01:39:48 |
02:07:45 |
1 |
1 |
56 |
3 |
5 |
X-342 |
15 |
Alba X |
Stig Storm |
TBL |
1.28 |
20:51:08 |
01:41:08 |
02:09:27 |
2 |
2 |
57 |
3 |
5 |
Bavaria 37 Style |
818 |
Sofie |
Bjarne Skov |
TSK |
1.29 |
20:51:29 |
01:41:29 |
02:10:55 |
3 |
3 |
50 |
3 |
5 |
Bianca 320 |
320 |
Tøsing'en |
John Christensen |
Vindeby |
1.24 |
20:55:57 |
01:45:57 |
02:11:23 |
4 |
4 |
60 |
3 |
5 |
Safir |
169 |
Fru Ullerlund |
Bent Ullerlund |
SVA |
1.28 |
20:53:07 |
01:43:07 |
02:11:59 |
5 |
5 |
59 |
3 |
5 |
Comfortina 35 |
6251 |
Valcava |
Susanne og Ove Eskildsen |
SVA |
1.28 |
20:55:12 |
01:45:12 |
02:14:39 |
6 |
6 |
53 |
3 |
5 |
Comet 33 |
1091 |
Chilli |
Michael Pedersen |
Vindeby |
1.28 |
20:56:38 |
01:46:38 |
02:16:29 |
7 |
7 |
51 |
3 |
5 |
Sunrise |
333 |
Liberte |
Bent Andersen |
TSK |
1.24 |
21:03:23 |
01:53:23 |
02:20:36 |
8 |
8 |
52 |
3 |
5 |
Maxi 999 |
385 |
Røskva |
Thomas Hansen |
TSK |
1.24 |
21:03:24 |
01:53:24 |
02:20:37 |
9 |
9 |
54 |
3 |
5 |
Dehler Optima 106 |
3631 |
Flora |
Lars Løvschall |
TSK |
1.24 |
21:03:39 |
01:53:39 |
02:20:56 |
10 |
10 |
58 |
3 |
5 |
Hanse 301 - One Off |
4655 |
Fru Jørgensen |
Mette Heide-Jørgensen |
TBL |
1.29 |
20:59:24 |
01:49:24 |
02:21:08 |
11 |
11 |
61 |
3 |
5 |
Granada 31 |
40 |
Halios Geron |
Arnd Baurichter |
RKS |
1.25 |
|
DNC |
|
12 |
14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17/8 - 6 Løb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 19:15:00 |
Deltagernr |
Start |
Løb |
Bådtype |
Sejlnr |
Bådnavn |
Skipper |
Klub |
Lys/Texel |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Placering |
Points |
71 |
4 |
6 |
Ylva |
72 |
Josefine |
Tomas Valling |
TSK |
1.40 |
|
A-dommer |
|
1 |
1 |
70 |
4 |
6 |
Molich X-meter |
19 |
Frigg |
Jess og Carsten |
SVA |
1.38 |
20:44:05 |
01:29:05 |
02:02:56 |
1 |
1 |
72 |
4 |
6 |
Luffe 37 |
137 |
SICO |
Søren Olsen |
TBL |
1.37 |
20:48:43 |
01:33:43 |
02:08:24 |
3 |
2 |
73 |
4 |
6 |
Haku 43 |
2 |
Hakusgu |
Hans Kuld |
SVA |
1.33 |
20:56:20 |
01:41:20 |
02:14:46 |
4 |
3 |
76 |
4 |
6 |
Arcona 410 |
6 |
Miss Arcona |
Lars Bang-Nielsen |
TSK |
1.48 |
|
B-udgået |
|
5 |
5 |
74 |
4 |
6 |
Matcher 37 |
3 |
Madness |
Dorthe O. Jensen/Anders Mortensen |
TSK |
1.45 |
|
DNC |
|
6 |
6 |
78 |
4 |
6 |
Ylva |
12 |
Nanna |
Søren Hansen |
SVA |
1.40 |
|
DNC |
|
6 |
6 |
77 |
4 |
6 |
Arcona 400 |
87 |
Runa |
Peter C. Pedersen |
TSK |
1.33 |
|
DNC |
|
6 |
6 |
75 |
4 |
6 |
Fauerby 396 |
22 |
Mrs Coffee |
Gert Hjuler |
TSK |
1.32 |
|
DNC |
|
6 |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17/8 - 7 Løb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start: Start 5, Finishes: Finish time, Time: 19:20:00 |
Deltagernr |
Start |
Løb |
Bådtype |
Sejlnr |
Bådnavn |
Skipper |
Klub |
Lys/Texel |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Placering |
Points |
81 |
5 |
7 |
Seaon96 |
71M |
Flexodus |
Peter Hübner |
TSK |
0.885 |
20:36:59 |
01:16:59 |
01:08:08 |
1 |
1 |
82 |
5 |
7 |
Black Marlin |
1 |
Black Marlin |
Jan Andersen |
BAS |
0.962 |
|
DNC |
|
2 |
4 |
80 |
5 |
7 |
Dragonfly 920 |
92030 |
Thor |
Lars Præst |
TSK |
0.775 |
|
DNC |
|
2 |
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sailwave Scoring Software 2.28.2 |
www.sailwave.com |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|