Aftensejlads 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thurø Sejlklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aftenkapsejlads 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22/6 - 1 Løb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:45:00 |
Deltagernr |
Start |
Løb |
Bådtype |
Sejlnr |
Bådnavn |
Skipper |
Klub |
Lys/Texel |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Placering |
Points |
1 |
1 |
1 |
Nordisk Folkebåd |
1048 |
Maria |
Lars Bræstrup |
SVA |
1.13 |
20:04:35 |
01:19:35 |
01:29:56 |
1 |
1 |
3 |
1 |
1 |
Nordisk Folkebåd |
494 |
Potemkim |
Jesper Worm Larsen |
SVA |
1.13 |
20:05:20 |
01:20:20 |
01:30:47 |
2 |
2 |
2 |
1 |
1 |
Nordisk Folkebåd |
633 |
Swallow |
Michael Guldmann |
TSK |
1.13 |
|
DNC |
|
3 |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22/6 - 2 Løb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:45:00 |
Deltagernr |
Start |
Løb |
Bådtype |
Sejlnr |
Bådnavn |
Skipper |
Klub |
Lys/Texel |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Placering |
Points |
14 |
1 |
2 |
Bavaria 36/3 |
|
Penelope |
Flemming Ulvedal Larsen |
Chrm. |
1.17 |
20:04:50 |
01:19:50 |
01:33:24 |
1 |
1 |
10 |
1 |
2 |
Impala 27 |
3 |
Andrea |
Mogens Axelsen |
TSK |
1.25 |
20:00:45 |
01:15:45 |
01:34:41 |
2 |
2 |
16 |
1 |
2 |
H-båd |
389 |
Hejren |
Jan Bo Jørgensen |
SVA |
1.18 |
20:06:27 |
01:21:27 |
01:36:07 |
3 |
3 |
17 |
1 |
2 |
L23 |
|
Johanne |
Tobias Skov |
TSK |
1.15 |
20:10:41 |
01:25:41 |
01:38:32 |
4 |
4 |
12 |
1 |
2 |
Spækhugger |
147 |
Kitofa |
Kim Isager |
TSK |
1.25 |
20:04:57 |
01:19:57 |
01:39:56 |
5 |
5 |
18 |
1 |
2 |
L23 |
217 |
Lille Splint |
Lars Richter Jørgensen |
TSK |
1.15 |
20:13:05 |
01:28:05 |
01:41:18 |
6 |
6 |
11 |
1 |
2 |
Drabant 30 |
13 |
Rikke |
Frede Jensen |
SVA |
1.21 |
20:10:26 |
01:25:26 |
01:43:22 |
7 |
7 |
13 |
1 |
2 |
Granada 27 |
215 |
Thilde |
Ole Jensen |
TSK |
1.23 |
|
DNC |
|
8 |
10 |
15 |
1 |
2 |
Dehler 28S |
196 |
Linnea |
Stefan Bräuner |
TSK |
1.15 |
|
DNC |
|
8 |
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22/6 - 3 Løb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:55:00 |
Deltagernr |
Start |
Løb |
Bådtype |
Sejlnr |
Bådnavn |
Skipper |
Klub |
Lys/Texel |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Placering |
Points |
31 |
2 |
3 |
J70 |
GRØNT |
Thurø Sejlklub |
Hanne Teglhøj |
TSK |
1.33 |
19:58:47 |
01:03:47 |
01:24:50 |
1 |
1 |
32 |
2 |
3 |
J70 |
GULT |
Thurø Sejlklub |
Bjerne Sørensen |
TSK |
1.33 |
19:59:48 |
01:04:48 |
01:26:11 |
2 |
2 |
33 |
2 |
3 |
J70 |
LYSERØDT |
Thurø Sejlklub |
Henrik Buchwald |
TSK |
1.33 |
20:01:17 |
01:06:17 |
01:28:09 |
3 |
3 |
30 |
2 |
3 |
J70 |
BLÅT |
Thurø Sejlklub |
Jan Olrik |
TSK |
1.33 |
20:10:23 |
01:15:23 |
01:40:16 |
4 |
4 |
34 |
2 |
3 |
J70 |
RØDT |
Thurø Sejlklub |
Jørgen Holme |
TSK |
1.33 |
20:01:17 |
DNC |
|
5 |
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22/6 - 4 Løb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:55:00 |
Deltagernr |
Start |
Løb |
Bådtype |
Sejlnr |
Bådnavn |
Skipper |
Klub |
Lys/Texel |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Placering |
Points |
43 |
2 |
4 |
Int 806 |
385 |
Tumle |
Anette Hoff |
TSK |
1.28 |
20:06:55 |
01:11:55 |
01:32:03 |
1 |
1 |
41 |
2 |
4 |
Int 806 |
129 |
Joanna |
Jesper Fløe Nielsen |
TSK |
1.28 |
20:08:52 |
01:13:52 |
01:34:33 |
2 |
2 |
40 |
2 |
4 |
Int 806 |
301 |
Josephine |
Steen Egedsø |
TSK |
1.28 |
20:10:00 |
01:15:00 |
01:36:00 |
3 |
3 |
42 |
2 |
4 |
Int 806 |
342 |
Kong Kubine |
Lars Knoblauch/Bjarne Nielsen |
TSK |
1.28 |
|
DNC |
|
4 |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22/6 - 5 Løb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 19:05:00 |
Deltagernr |
Start |
Løb |
Bådtype |
Sejlnr |
Bådnavn |
Skipper |
Klub |
Lys/Texel |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Placering |
Points |
59 |
3 |
5 |
Comfortina 35 |
6251 |
Valcava |
Susanne og Ove Eskildsen |
SVA |
1.28 |
20:18:00 |
01:13:00 |
01:33:26 |
1 |
1 |
51 |
3 |
5 |
Sunrise |
333 |
Liberte |
Bent Andersen |
TSK |
1.24 |
|
A-dommer |
|
1 |
1 |
54 |
3 |
5 |
Dehler Optima 106 |
3631 |
Flora |
Lars Løvschall |
TSK |
1.24 |
20:21:14 |
01:16:14 |
01:34:32 |
3 |
2 |
58 |
3 |
5 |
Hanse 301 - One Off |
4655 |
Fru Jørgensen |
Mette Heide-Jørgensen |
TBL |
1.29 |
20:19:34 |
01:14:34 |
01:36:11 |
4 |
3 |
50 |
3 |
5 |
Bianca 320 |
320 |
Tøsing'en |
John Christensen |
Vindeby |
1.24 |
20:24:19 |
01:19:19 |
01:38:21 |
5 |
4 |
60 |
3 |
5 |
Safir |
169 |
Fru Ullerlund |
Bent Ullerlund |
SVA |
1.25 |
|
DNC |
|
6 |
7 |
55 |
3 |
5 |
Dufour 34 |
37503 |
Cirkeline |
Robert Hansen |
TBL |
1.28 |
|
DNC |
|
6 |
7 |
52 |
3 |
5 |
Maxi 999 |
385 |
Røskva |
Thomas Hansen |
TSK |
1.24 |
|
DNC |
|
6 |
7 |
57 |
3 |
5 |
Bavaria 37 Style |
818 |
Sofie |
Bjarne Skov |
TSK |
1.29 |
|
DNC |
|
6 |
7 |
61 |
3 |
5 |
Granada 31 |
40 |
Halios Geron |
Arnd Baurichter |
RKS |
1.25 |
|
DNC |
|
6 |
7 |
53 |
3 |
5 |
Comet 33 |
1091 |
Chilli |
Michael Pedersen |
Vindeby |
1.28 |
|
DNC |
|
6 |
7 |
56 |
3 |
5 |
X-342 |
15 |
Alba X |
Stig Storm |
TBL |
1.28 |
|
DNC |
|
6 |
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22/6 - 6 Løb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 19:15:00 |
Deltagernr |
Start |
Løb |
Bådtype |
Sejlnr |
Bådnavn |
Skipper |
Klub |
Lys/Texel |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Placering |
Points |
76 |
4 |
6 |
Arcona 410 |
6 |
Miss Arcona |
Lars Bang-Nielsen |
TSK |
1.48 |
20:13:33 |
00:58:33 |
01:26:39 |
1 |
1 |
73 |
4 |
6 |
Haku 43 |
2 |
Hakusgu |
Hans Kuld |
SVA |
1.33 |
20:21:01 |
01:06:01 |
01:27:48 |
2 |
2 |
74 |
4 |
6 |
Matcher 37 |
3 |
Madness |
Dorthe O. Jensen/Anders Mortensen |
TSK |
1.45 |
20:15:56 |
01:00:56 |
01:28:21 |
3 |
3 |
71 |
4 |
6 |
Ylva |
72 |
Josefine |
Tomas Valling |
TSK |
1.40 |
20:18:26 |
01:03:26 |
01:28:48 |
4 |
4 |
72 |
4 |
6 |
Luffe 37 |
137 |
SICO |
Søren Olsen |
TBL |
1.37 |
20:20:11 |
01:05:11 |
01:29:18 |
5 |
5 |
78 |
4 |
6 |
Ylva |
12 |
Nanna |
Søren Hansen |
SVA |
1.40 |
20:22:28 |
01:07:28 |
01:34:27 |
6 |
6 |
70 |
4 |
6 |
Molich X-meter |
19 |
Frigg |
Jess og Carsten |
SVA |
1.38 |
|
DNC |
|
7 |
9 |
77 |
4 |
6 |
Arcona 400 |
87 |
Runa |
Peter C. Pedersen |
TSK |
1.33 |
|
DNC |
|
7 |
9 |
75 |
4 |
6 |
Fauerby 396 |
22 |
Mrs Coffee |
Gert Hjuler |
TSK |
1.32 |
|
DNC |
|
7 |
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22/6 - 7 Løb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start: Start 5, Finishes: Finish time, Time: 19:25:00 |
Deltagernr |
Start |
Løb |
Bådtype |
Sejlnr |
Bådnavn |
Skipper |
Klub |
Lys/Texel |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Placering |
Points |
81 |
5 |
7 |
Seaon96 |
71M |
Flexodus |
Peter Hübner |
TSK |
0.885 |
20:07:32 |
00:42:32 |
00:37:39 |
1 |
1 |
82 |
5 |
7 |
Black Marlin |
1 |
Black Marlin |
Jan Andersen |
BAS |
0.962 |
|
DNC |
|
2 |
4 |
80 |
5 |
7 |
Dragonfly 920 |
92030 |
Thor |
Lars Præst |
TSK |
0.775 |
|
DNC |
|
2 |
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sailwave Scoring Software 2.28.2 |
www.sailwave.com |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|