Aftensejlads 2017
Thurø Sejlklub
Aftenkapsejlads 2017
04/09 - 1 Løb
Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30:00
Deltagernr Start Løb Bådtype Sejlnr Bådnavn Skipper Klub Lys Finish Elapsed Corrected Placering Points
2 1 1 Nordisk Folkebåd 1048 Maria Lars Bræstrup SVA 1.13 20:01:15 01:31:15 01:43:07 1 1
3 1 1 Nordisk Folkebåd 1129 Ydun Lisa og Niels Otto Jessen TSK 1.13 20:02:55 01:32:55 01:45:00 2 2
1 1 1 Nordisk Folkebåd 494 Potemkin Jesper Worm Larsen SVA 1.13 20:03:44 01:33:44 01:45:55 3 3
4 1 1 Nordisk Folkebåd 789 Blip Blop Søren Hoppe/ Ole Madsen SVA 1.13   DNC   4 6
04/09 - 2 Løb
Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30:00
Deltagernr Start Løb Bådtype Sejlnr Bådnavn Skipper Klub Lys Finish Elapsed Corrected Placering Points
11 1 2 L-23 275 Sylfide Poul Steesby TSK 1.15 19:58:00 01:28:00 01:41:12 1 1
10 1 2 L-23 116 Sørine Mikkel Falk TBL 1.15   DNC   2 4
12 1 2 L-23 151 Brunhilde Casper Nyholm TSK 1.15   DNC   2 4
04/09 - 3 Løb
Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:30:00
Deltagernr Start Løb Bådtype Sejlnr Bådnavn Skipper Klub Lys Finish Elapsed Corrected Placering Points
25 1 3 Safir 169 Fru Ullerlund Bent Ullerlund SVA 1.27 19:53:31 01:23:31 01:46:04 1 1
20 1 3 Granada 27 215 Thilde Ole Jensen TSK 1.20 19:58:40 01:28:40 01:46:24 2 2
22 1 3 Impala 27 3 Andrea Mogens Axelsen TSK 1.25 19:56:14 01:26:14 01:47:48 3 3
28 1 3 Safir 123 Dillen Lars Bødker TBL 1.27 19:57:49 01:27:49 01:51:32 4 4
26 1 3 Safir 176 Bedre Sent End Aldrig Roger E. Jarlgaard TSK 1.27 20:08:32 01:38:32 02:05:08 5 5
21 1 3 Spækhugger 147 Kitofa Kim Isager TSK 1.25 20:13:43 01:43:43 02:09:39 6 6
24 1 3 H-båd 389 Hejren Jan Bo Jørgensen SVA 1.17   DNC   7 9
23 1 3 L 29 113 Fortissimo Jørn Varming SVA 1.18   DNC   7 9
27 1 3 Bianca 28 7 Rosita Thomas Popp Andersen TSK 1.18   DNC   7 9
04/09 - 4 Løb
Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35:00
Deltagernr Start Løb Bådtype Sejlnr Bådnavn Skipper Klub Lys Finish Elapsed Corrected Placering Points
34 2 4 Soling HVIDT Thurø Sejlklub Michael Guldmann TSK 1.28 19:58:14 01:23:14 01:46:32 1 1
36 2 4 Soling GRØNT Thurø Sejlklub Kim Bünger TSK 1.28 19:59:25 01:24:25 01:48:03 2 2
32 2 4 Soling SORT Thurø Sejlklub Jakob Holme TSK 1.28 20:00:01 01:25:01 01:48:49 3 3
30 2 4 Soling RØDT Thurø Sejlklub Jørgen Holme TSK 1.28   DNC   4 6
31 2 4 Soling BLÅT Thurø Sejlklub Jan Olrik TSK 1.28   DNC   4 6
35 2 4 Soling STRIBET Thurø Sejlklub Henrik Buchwald TSK 1.28   DNC   4 6
33 2 4 Soling GULT Thurø Sejlklub Bjerne Sørensen TSK 1.28   DNC   4 6
04/09 - 5 Løb
Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35:00
Deltagernr Start Løb Bådtype Sejlnr Bådnavn Skipper Klub Lys Finish Elapsed Corrected Placering Points
43 2 5 J70 GULT Thurø Sejlklub Bjerne Sørensen TSK 1.32 19:44:14 01:09:14 01:31:23 1 1
41 2 5 J70 BLÅT Thurø Sejlklub Jan Olrik TSK 1.32 19:44:18 01:09:18 01:31:29 2 2
40 2 5 J70 RØDT Thurø Sejlklub Jørgen Holme TSK 1.32 19:55:16 01:20:16 01:45:57 3 3
42 2 5 J70 SORT Thurø Sejlklub Jakob Holme TSK 1.32   DNC   4 6
45 2 5 J70 STRIBET Thurø Sejlklub Henrik Buchwald TSK 1.32   DNC   4 6
44 2 5 J70 HVIDT Thurø Sejlklub Michael Guldmann TSK 1.32   DNC   4 6
46 2 5 J70 825 Oure 1 Skolerne i Oure Oure 1.32   DNC   4 6
47 2 5 J70 843 Oure 2 Skolerne i Oure Oure 1.32   DNC   4 6
04/09 - 6 Løb
Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35:00
Deltagernr Start Løb Bådtype Sejlnr Bådnavn Skipper Klub Lys Finish Elapsed Corrected Placering Points
53 2 6 Int 806 385 Tumle Anette Hoff TSK 1.28 19:51:12 01:16:12 01:37:32 1 1
50 2 6 Int 806 301 Josephine Steen Egedsø TSK 1.28 19:54:55 01:19:55 01:42:18 2 2
52 2 6 Int 806 342 Kong Kubine Lars Knoblauch/Bjarne Nielsen TSK 1.28 19:56:43 01:21:43 01:44:36 3 3
54 2 6 Int 806 129 Joanna Jesper Nielsen TSK 1.28 19:57:17 01:22:17 01:45:19 4 4
51 2 6 Int 806 306 Michelle Steen Andersen TSK 1.28   DNC   5 7
04/09 - 7 Løb
Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:35:00
Deltagernr Start Løb Bådtype Sejlnr Bådnavn Skipper Klub Lys Place Placering Points
60 2 7 A-Cat 23 Bünger Nick Bünger TSK 1.40 DNC 1 3
04/09 - 8 Løb
Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:40:00
Deltagernr Start Løb Bådtype Sejlnr Bådnavn Skipper Klub Lys Finish Elapsed Corrected Placering Points
71 3 8 Hanse 301 - One Off 4655 Fru Jørgensen Mette Heide TBL 1.29 19:52:34 01:12:34 01:33:37 1 1
77 3 8 Impala 27 45 Funky Fish Philip Cossen SSS 1.32 19:52:16 01:12:16 01:35:24 2 2
72 3 8 Contention 33 2535 Capreia Stig Storm TBL 1.25 20:00:33 01:20:33 01:40:41 3 3
75 3 8 Dehler Optima 106 3631 Flora Lars Løvschall TSK 1.27 20:02:13 01:22:13 01:44:25 4 4
70 3 8 Bianca 320 320 Tøsing'en John Christensen Vindeby 1.27 20:02:44 01:22:44 01:45:04 5 5
73 3 8 Comet 33 1091 Chilli Michael Pedersen Vindeby 1.29 20:05:14 01:25:14 01:49:57 6 6
74 3 8 Sunrise 333 Liberte Bent Andersen TSK 1.27 20:07:12 01:27:12 01:50:45 7 7
76 3 8 Comfortina 35 6251 Valcava Susanne og Ove Eskildsen SVA 1.29 20:06:00 01:26:00 01:50:56 8 8
79 3 8 Drabant 30 13 Rikke Frede Jensen SVA 1.24 20:09:58 01:29:58 01:51:34 9 9
78 3 8 Sun Odyssey 35 590 AquaVita Kim S. Rasmussen SVA 1.27 20:08:01 01:28:01 01:51:47 10 10
04/09 - 9 Løb
Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 18:45:00
Deltagernr Start Løb Bådtype Sejlnr Bådnavn Skipper Klub Lys Finish Elapsed Corrected Placering Points
92 4 9 BB 10m 9 La Sonadora Per Augustinus TBL 1.35 19:57:55 01:12:55 01:38:26 1 1
94 4 9 Ylva 72 Josefine Tomas Valling TSK 1.42 19:56:16 01:11:16 01:41:12 2 2
91 4 9 Scan-Kap 99 85 Røde Emma Torben Kruse TSK 1.32 20:02:20 01:17:20 01:42:05 3 3
90 4 9 Luffe 37 137 SICO Søren Olsen TBL 1.38 20:00:03 01:15:03 01:43:34 4 4
93 4 9 Concorde 38 33 Liv Michael Fjord TBL 1.34   DNC   5 7
04/09 - 10 Løb
Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 18:45:00
Deltagernr Start Løb Bådtype Sejlnr Bådnavn Skipper Klub Lys Finish Elapsed Corrected Placering Points
103 4 10 Bavaria 37 624 Tine II Bjarne Skov TSK 1.33 20:01:01 01:16:01 01:41:06 1 1
100 4 10 Hanse 385 20 Madicken Lars Richter Jørgensen TSK 1.34   A-dommer   1 1
102 4 10 Haku 43 2 Hakusgu Hans Kuld SVA 1.34   DNC   3 4
101 4 10 Bavaria 36/3   Penelope Flemming Ulvedal Larsen   1.31   DNC   3 4
04/09 - 11 Løb
Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 18:45:00
Deltagernr Start Løb Bådtype Sejlnr Bådnavn Skipper Klub Lys Finish Elapsed Corrected Placering Points
111 4 11 Matcher 37 3 Madness Dorthe O. Jensen/Anders Mortensen TSK 1.45 19:55:57 01:10:57 01:42:53 1 1
115 4 11 Jeanneau Sun-Kiss 47 70 Morning Calm Peter Nytofte Flader Skov TSK 1.44 20:01:23 01:16:23 01:50:00 2 2
112 4 11 Arcona 410 GER 6 Miss Arcona Lars Bang-Nielsen SSS 1.44 20:04:53 01:19:53 01:55:02 3 3
110 4 11 Grand Soleil 27 Eleonora Flemming Sørensen TBL 1.44   DNC   4 6
113 4 11 DS Match Racer DEN 3 Oure 1 Skolerne i Oure Oure 1.40   DNC   4 6
114 4 11 DS Match Racer DEN 4 Oure 2 Skolerne i Oure Oure 1.40   DNC   4 6
04/09 - 12 Løb
Start: Start 5, Finishes: Finish time, Time: 18:50:00
Deltagernr Start Løb Bådtype Sejlnr Bådnavn Skipper Klub Lys Finish Elapsed Corrected Placering Points
122 5 12 Corsair 27 27 Kanoni John Runge TSK 1.30 20:06:27 01:16:27 01:39:23 1 1
123 5 12 Dragonfly 920 92030 Thor Lars Præst TSK 1.33 20:05:21 01:15:21 01:40:13 2 2
121 5 12 Seaon96 71M Flexodus Peter Hübner TSK 1.57 19:57:53 01:07:53 01:46:35 3 3
120 5 12 Black Marlin 1 Black Marlin Jan Andersen BAS 1.60   DNC   4 6
Sailwave Scoring Software 2.19.4
www.sailwave.com