Aftensejlads 2017 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thurø Sejlklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aftenkapsejlads 2017 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22/05 - 1 Løb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00 |
Deltagernr |
Start |
Løb |
Bådtype |
Sejlnr |
Bådnavn |
Skipper |
Klub |
Lys |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Placering |
Points |
1 |
1 |
1 |
Nordisk Folkebåd |
494 |
Potemkin |
Jesper Worm Larsen |
SVA |
1.13 |
20:56:56 |
01:56:56 |
02:12:08 |
1 |
1 |
2 |
1 |
1 |
Nordisk Folkebåd |
1048 |
Maria |
Lars Bræstrup |
SVA |
1.13 |
20:58:03 |
01:58:03 |
02:13:24 |
2 |
2 |
3 |
1 |
1 |
Nordisk Folkebåd |
1129 |
Ydun |
Lisa og Niels Otto Jessen |
TSK |
1.13 |
21:00:24 |
02:00:24 |
02:16:03 |
3 |
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22/05 - 2 Løb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00 |
Deltagernr |
Start |
Løb |
Bådtype |
Sejlnr |
Bådnavn |
Skipper |
Klub |
Lys |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Placering |
Points |
10 |
1 |
2 |
L-23 |
116 |
Sørine |
Mikkel Falk |
TBL |
1.15 |
20:48:21 |
01:48:21 |
02:04:36 |
1 |
1 |
11 |
1 |
2 |
L-23 |
275 |
Sylfide |
Poul Steesby |
TSK |
1.15 |
20:55:31 |
01:55:31 |
02:12:51 |
2 |
2 |
12 |
1 |
2 |
L-23 |
151 |
Brunhilde |
Casper Nyholm |
TSK |
1.15 |
|
DNC |
|
3 |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22/05 - 3 Løb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00 |
Deltagernr |
Start |
Løb |
Bådtype |
Sejlnr |
Bådnavn |
Skipper |
Klub |
Lys |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Placering |
Points |
20 |
1 |
3 |
Granada 27 |
215 |
Thilde |
Ole Jensen |
TSK |
1.20 |
|
A-dommer |
|
1 |
1 |
21 |
1 |
3 |
Spækhugger |
147 |
Kitofa |
Kim Isager |
TSK |
1.25 |
20:40:03 |
01:40:03 |
02:05:04 |
1 |
1 |
24 |
1 |
3 |
H-båd |
389 |
Hejren |
Jan Bo Jørgensen |
SVA |
1.19 |
20:46:08 |
01:46:08 |
02:06:18 |
3 |
2 |
22 |
1 |
3 |
Impala 27 |
3 |
Andrea |
Mogens Axelsen |
TSK |
1.25 |
20:45:07 |
01:45:07 |
02:11:24 |
4 |
3 |
23 |
1 |
3 |
L 29 |
113 |
Fortissimo |
Jørn Varming |
SVA |
1.18 |
20:56:22 |
01:56:22 |
02:17:19 |
5 |
4 |
25 |
1 |
3 |
Safir |
169 |
Fru Ullerlund |
Bent Ullerlund |
SVA |
1.27 |
20:51:39 |
01:51:39 |
02:21:48 |
6 |
5 |
27 |
1 |
3 |
Bianca 28 |
7 |
Rosita |
Thomas Popp Andersen |
TSK |
1.18 |
|
DNC |
|
7 |
8 |
26 |
1 |
3 |
Safir |
176 |
Bedre Sent End Aldrig |
Roger E. Jarlgaard |
TSK |
1.27 |
|
DNC |
|
7 |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22/05 - 4 Løb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:05:00 |
Deltagernr |
Start |
Løb |
Bådtype |
Sejlnr |
Bådnavn |
Skipper |
Klub |
Lys |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Placering |
Points |
30 |
2 |
4 |
Soling |
RØDT |
Thurø Sejlklub |
Jørgen Holme |
TSK |
1.28 |
20:49:59 |
01:44:59 |
02:14:23 |
1 |
1 |
36 |
2 |
4 |
Soling |
GRØNT |
Thurø Sejlklub |
Kim Bünger |
TSK |
1.28 |
20:53:23 |
01:48:23 |
02:18:44 |
2 |
2 |
31 |
2 |
4 |
Soling |
BLÅT |
Thurø Sejlklub |
Jan Olrik |
TSK |
1.28 |
20:57:40 |
01:52:40 |
02:24:13 |
3 |
3 |
32 |
2 |
4 |
Soling |
SORT |
Thurø Sejlklub |
Jakob Holme |
TSK |
1.28 |
21:12:19 |
02:07:19 |
02:42:58 |
4 |
4 |
34 |
2 |
4 |
Soling |
HVIDT |
Thurø Sejlklub |
Michael Guldmann |
TSK |
1.28 |
|
DNC |
|
5 |
7 |
35 |
2 |
4 |
Soling |
STRIBET |
Thurø Sejlklub |
Henrik Buchwald |
TSK |
1.28 |
|
DNC |
|
5 |
7 |
33 |
2 |
4 |
Soling |
GULT |
Thurø Sejlklub |
Bjerne Sørensen |
TSK |
1.28 |
|
DNC |
|
5 |
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22/05 - 5 Løb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:05:00 |
Deltagernr |
Start |
Løb |
Bådtype |
Sejlnr |
Bådnavn |
Skipper |
Klub |
Lys |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Placering |
Points |
43 |
2 |
5 |
J70 |
GULT |
Thurø Sejlklub |
Bjerne Sørensen |
TSK |
1.32 |
20:38:15 |
01:33:15 |
02:03:05 |
1 |
1 |
44 |
2 |
5 |
J70 |
HVIDT |
Thurø Sejlklub |
Michael Guldmann |
TSK |
1.32 |
20:51:47 |
01:46:47 |
02:20:57 |
2 |
2 |
45 |
2 |
5 |
J70 |
STRIBET |
Thurø Sejlklub |
Henrik Buchwald |
TSK |
1.32 |
|
B-udgået |
|
3 |
4 |
46 |
2 |
5 |
J70 |
825 |
Oure 1 |
Skolerne i Oure |
Oure |
1.32 |
|
DNC |
|
4 |
5 |
42 |
2 |
5 |
J70 |
SORT |
Thurø Sejlklub |
Jakob Holme |
TSK |
1.32 |
|
DNC |
|
4 |
5 |
41 |
2 |
5 |
J70 |
BLÅT |
Thurø Sejlklub |
Jan Olrik |
TSK |
1.32 |
|
DNC |
|
4 |
5 |
40 |
2 |
5 |
J70 |
RØDT |
Thurø Sejlklub |
Jørgen Holme |
TSK |
1.32 |
|
DNC |
|
4 |
5 |
47 |
2 |
5 |
J70 |
843 |
Oure 2 |
Skolerne i Oure |
Oure |
1.32 |
|
DNC |
|
4 |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22/05 - 6 Løb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:05:00 |
Deltagernr |
Start |
Løb |
Bådtype |
Sejlnr |
Bådnavn |
Skipper |
Klub |
Lys |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Placering |
Points |
53 |
2 |
6 |
Int 806 |
385 |
Tumle |
Anette Hoff |
TSK |
1.28 |
20:44:14 |
01:39:14 |
02:07:01 |
1 |
1 |
54 |
2 |
6 |
Int 806 |
129 |
Joanna |
Jesper Nielsen |
TSK |
1.28 |
20:47:31 |
01:42:31 |
02:11:13 |
2 |
2 |
50 |
2 |
6 |
Int 806 |
301 |
Josephine |
Steen Egedsø |
TSK |
1.28 |
20:51:58 |
01:46:58 |
02:16:55 |
3 |
3 |
52 |
2 |
6 |
Int 806 |
342 |
Kong Kubine |
Lars Knoblauch/Bjarne Nielsen |
TSK |
1.28 |
|
DNC |
|
4 |
6 |
51 |
2 |
6 |
Int 806 |
306 |
Michelle |
Steen Andersen |
TSK |
1.28 |
|
DNC |
|
4 |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22/05 - 7 Løb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:05:00 |
Deltagernr |
Start |
Løb |
Bådtype |
Sejlnr |
Bådnavn |
Skipper |
Klub |
Lys |
Place |
Placering |
Points |
|
|
60 |
2 |
7 |
A-Cat |
23 |
Bünger |
Nick Bünger |
TSK |
1.40 |
DNC |
1 |
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22/05 - 8 Løb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 19:10:00 |
Deltagernr |
Start |
Løb |
Bådtype |
Sejlnr |
Bådnavn |
Skipper |
Klub |
Lys |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Placering |
Points |
73 |
3 |
8 |
Comet 33 |
1091 |
Chilli |
Michael Pedersen |
Vindeby |
1.29 |
20:42:03 |
01:32:03 |
01:58:45 |
1 |
1 |
71 |
3 |
8 |
Hanse 301 - One Off |
4655 |
Fru Jørgensen |
Mette Heide |
TBL |
1.29 |
20:43:47 |
01:33:47 |
02:00:59 |
2 |
2 |
77 |
3 |
8 |
Impala 27 |
45 |
Funky Fish |
Philip Cossen |
SSS |
1.32 |
20:43:54 |
01:33:54 |
02:03:57 |
3 |
3 |
76 |
3 |
8 |
Comfortina 35 |
6251 |
Valcava |
Susanne og Ove Eskildsen |
SVA |
1.29 |
20:53:32 |
01:43:32 |
02:13:33 |
4 |
4 |
74 |
3 |
8 |
Sunrise |
333 |
Liberte |
Bent Andersen |
TSK |
1.27 |
20:55:45 |
01:45:45 |
02:14:18 |
5 |
5 |
70 |
3 |
8 |
Bianca 320 |
320 |
Tøsing'en |
John Christensen |
Vindeby |
1.27 |
20:56:17 |
01:46:17 |
02:14:59 |
6 |
6 |
72 |
3 |
8 |
Contention 33 |
2535 |
Capreia |
Stig Storm |
TBL |
1.25 |
20:58:09 |
01:48:09 |
02:15:11 |
7 |
7 |
79 |
3 |
8 |
Drabant 30 |
13 |
Rikke |
Frede Jensen |
SVA |
1.24 |
21:07:20 |
01:57:20 |
02:25:30 |
8 |
8 |
75 |
3 |
8 |
Dehler Optima 106 |
3631 |
Flora |
Lars Løvschall |
TSK |
1.27 |
21:05:22 |
01:55:22 |
02:26:31 |
9 |
9 |
78 |
3 |
8 |
Sun Odyssey 35 |
590 |
AquaVita |
Kim S. Rasmussen |
SVA |
1.27 |
21:05:53 |
01:55:53 |
02:27:10 |
10 |
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22/05 - 9 Løb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 19:15:00 |
Deltagernr |
Start |
Løb |
Bådtype |
Sejlnr |
Bådnavn |
Skipper |
Klub |
Lys |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Placering |
Points |
90 |
4 |
9 |
Luffe 37 |
137 |
SICO |
Søren Olsen |
TBL |
1.38 |
20:44:58 |
01:29:58 |
02:04:09 |
1 |
1 |
94 |
4 |
9 |
Ylva |
72 |
Josefine |
Tomas Valling |
TSK |
1.42 |
20:48:08 |
01:33:08 |
02:12:15 |
2 |
2 |
92 |
4 |
9 |
BB 10m |
9 |
La Sonadora |
Per Augustinus |
TBL |
1.35 |
20:53:20 |
01:38:20 |
02:12:45 |
3 |
3 |
91 |
4 |
9 |
Scan-Kap 99 |
85 |
Røde Emma |
Torben Kruse |
TSK |
1.32 |
21:08:36 |
01:53:36 |
02:29:57 |
4 |
4 |
93 |
4 |
9 |
Concorde 38 |
33 |
Liv |
Michael Fjord |
TBL |
1.34 |
|
DNC |
|
5 |
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22/05 - 10 Løb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 19:15:00 |
Deltagernr |
Start |
Løb |
Bådtype |
Sejlnr |
Bådnavn |
Skipper |
Klub |
Lys |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Placering |
Points |
102 |
4 |
10 |
Haku 43 |
2 |
Hakusgu |
Hans Kuld |
SVA |
1.34 |
20:45:42 |
01:30:42 |
02:01:32 |
1 |
1 |
103 |
4 |
10 |
Bavaria 37 |
624 |
Tine II |
Bjarne Skov |
TSK |
1.33 |
20:55:56 |
01:40:56 |
02:14:14 |
2 |
2 |
101 |
4 |
10 |
Bavaria 36/3 |
|
Penelope |
Flemming Ulvedal Larsen |
|
1.31 |
20:55:56 |
DNC |
|
3 |
5 |
100 |
4 |
10 |
Hanse 385 |
20 |
Madicken |
Lars Richter Jørgensen |
TSK |
1.34 |
|
DNC |
|
3 |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22/05 - 11 Løb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 19:15:00 |
Deltagernr |
Start |
Løb |
Bådtype |
Sejlnr |
Bådnavn |
Skipper |
Klub |
Lys |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Placering |
Points |
112 |
4 |
11 |
Arcona 410 |
GER 6 |
Miss Arcona |
Lars Bang-Nielsen |
SSS |
1.44 |
20:42:01 |
01:27:01 |
02:05:18 |
1 |
1 |
115 |
4 |
11 |
Jeanneau Sun-Kiss 47 |
70 |
Morning Calm |
Peter Nytofte Flader Skov |
TSK |
1.44 |
21:04:55 |
01:49:55 |
02:38:17 |
2 |
2 |
113 |
4 |
11 |
DS Match Racer |
DEN 3 |
Oure 1 |
Skolerne i Oure |
Oure |
1.40 |
|
DNC |
|
3 |
5 |
114 |
4 |
11 |
DS Match Racer |
DEN 4 |
Oure 2 |
Skolerne i Oure |
Oure |
1.40 |
|
DNC |
|
3 |
5 |
110 |
4 |
11 |
Grand Soleil |
27 |
Eleonora |
Flemming Sørensen |
TBL |
1.44 |
|
DNC |
|
3 |
5 |
111 |
4 |
11 |
Matcher 37 |
3 |
Madness |
Dorthe O. Jensen/Anders Mortensen |
TSK |
1.45 |
|
DNC |
|
3 |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22/05 - 12 Løb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start: Start 5, Finishes: Finish time, Time: 19:20:00 |
Deltagernr |
Start |
Løb |
Bådtype |
Sejlnr |
Bådnavn |
Skipper |
Klub |
Lys |
Finish |
Elapsed |
Corrected |
Placering |
Points |
120 |
5 |
12 |
Black Marlin |
1 |
Black Marlin |
Jan Andersen |
BAS |
1.60 |
20:27:45 |
01:07:45 |
01:48:24 |
1 |
1 |
122 |
5 |
12 |
Corsair 27 |
27 |
Kanoni |
John Runge |
TSK |
1.30 |
20:50:36 |
01:30:36 |
01:57:47 |
2 |
2 |
121 |
5 |
12 |
Seaon96 |
71M |
Flexodus |
Peter Hübner |
TSK |
1.57 |
20:36:28 |
01:16:28 |
02:00:03 |
3 |
3 |
123 |
5 |
12 |
Dragonfly 920 |
92030 |
Thor |
Lars Præst |
TSK |
1.33 |
20:56:06 |
01:36:06 |
02:07:49 |
4 |
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sailwave Scoring Software 2.19.8 |
www.sailwave.com |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|